Blogg

Støtt ditt lokale serveringssted!

Nortura PROFF oppfordrer alle som har mulighet, til å støtte sine lokale serveringssteder som fortsatt har åpent, ved å kjøpe take-away eller hjemlevering.

Serveringsbransjen opplever, som de fleste andre, veldig tøffe tider nå. Nortura PROFF oppfordrer alle som har mulighet, til å støtte sine lokale serveringssteder som fortsatt har åpent, ved å kjøpe take-away eller hjemlevering. Under er en liste over de spisestedene vi vet fortsatt har åpent. Vi begynner med de vi vet om nå - og så utvider vi etterhvert som vi får inn informasjon om flere. PS: Bildet er fra Kompis Heimdal, Trondheim - de har åpent!

Savner du noen fra listen? Send oss en mail på proff@nortura.no eller en melding på www.facebook.com/norturaproff, så legger vi til alle som ønsker.

Mandal
Marna cafe - https://marnacafe.no/
Nøding delikatesse - http://www.nodings.no/
Kjøbmansgaarden Hotel - https://www.kjobmandsgaarden.no/

Kristiansand 
Snadderkiosken - https://snadderkiosken.no/

Lillesand
Horisonten - http://www.horisonten.no/ 

Sandefjord 
Torp Hotel - www.torphotel.no 
Din Sushi - https://dinsushi.no/sushi_sandefjord-meny/ 
Lotus Sushi - https://app.lotussushi.no/

Tønsberg
Kontoret - https://kontoret-tbg.no/
Kverneriet - https://kverneriet.com/tonsberg.html
McDonalds, Tønsberg 

Vestfold
Sørby Pizza, Stokke - https://www.sorbypizza.com/meny 

Drammen 
Hawker -  https://www.facebook.com/hawkerdrammen/ 

Follo, Drøbak
Aas Bistro - http://aasbistro.no/
Spar-Esset mat, Frogn - https://www.spar-esset.no/ 
Spiskammerset Selskapsmat - https://www.spiskammerset.no/index.php#home 
Flasken lunsj og vinstue - https://www.facebook.com/flask... 
GranBar, Nesodden - http://www.granbar.as/ 
Håndverksbakeriet, Drøbak - https://www.facebook.com/Handv... 
Tapaz, Vestby - https://tapaz.no/ 
Balkan Pizza og Kebabhouse, Ski - https://www.facebook.com/BalkanKebab/ 
Balkan Pizza og kebab, Langhus - https://www.facebook.com/BalkanKebab/

Oslo
Epil Catering - www.epilcatering.no
Kverneriet - www.kverneriet.com 
Tiffany's - www.tiffanys.no 
BBQ Shop - www.bbqshop.no 
Maschmanns Matmarked - www.maschmanns.no 
Lofthus Samvirkelag - http://www.lofthussamvirkelag.no/ 
Villa Paradiso Rapido - https://www.villaparadiso.no/artikler/paradiso-rapido-utkjoring 
Xeast Restaurant Nydalen - https://xeast.no/ 
Ekte Vare - https://ektevaredagligvare.no/ 
Gastro Catering - www.gastrocatering.no

Matbloggeren Anders Husa har laget en liste over utvalgte steder i Oslo som har åpent her. 

Østfold 
Høk kro og motell, Skjeberg - https://hokkro.no/ 
Combo restaurant, Rygge storsenter - https://www.facebook.com/comboRygge/ 

Sarpsborg
Minutten Paviljongen - https://www.facebook.com/Minutten

Fredrikstad 
Divan Restaurant - https://www.divanrestaurant.no...  
Knossos Restaurant - https://www.knossos.no/  
Starina Lunsj-service, Gressvik - https://starina.no/  

Rogaland
The Shack - www.theshack.no 
Pizzaco Stavanger - www.pizzaco.no  
To Glass - www.toglass.no 
Lura Turistheim - www.luraturistheim.no 
Cateringspesialisten - www.cateringspesialisten.no 
Bakeriet Frugård - www.frugaard.no
Ryfylkekokken - www.ryfylkekokken.no 
Matvareexpressen - www.mve.no 
Nettmat.no - www.nettmat.no 
Bryne Kro og Hotell - https://www.bryne-kro.no/ 
Kløver Hotel - https://kloverhotel.net/

Hotellene i regionen med restaurant har også åpent for take-away: 
Scandic Maritim Haugesund, Scandic Sola Airport, Scandic Royal - https://www.scandichotels.no/h...
Thon Hotel Maritim Stavanger - https://www.thonhotels.no/hoteller/norge/stavanger/thon-hotel-maritim/ 
Choice hotels - https://www.nordicchoicehotels...

Gladmat har også laget en tilsvarende liste fra Stavanger-regionen, som du kan se her.

Bergen
Søtt og Salt – "Middagshjelpen" - https://www.sottogsalt.no/meny...
Damsgård Restaurant – Take Away - https://www.damsgaardrestauran...
Hoggorm Bergen – Take Away - https://www.hoggormpizza.no/
Matvareexpressen Bergen - https://mve.no/bergen/    
Sunt Rett Hjem –  https://www.suntretthjem.no/
Icook Kitchen Lagunen - http://www.icookmiddag.no/
No Worries Supreme Catering - https://www.fitmenorge.no/
Straume Restaurantdrift – Take Away Meny 
Royal Gourmetburger & Gin - https://www.royalburger.no/

Bare Restaurant - har ikke åpent, men tilbyr kjøp av gavekort for senere bruk – https://www.barerestaurant.no/gavekort/ 
Bare Vestland - har ikke åpent, men tilbyr kjøp av gavekort for senere bruk – https://www.barevestland.no

Vestland 
Glesvær kafé - https://holmakaien.no/ 
Åkrafjordtunet - www.akrafjordtunet.no 
Bekkjarvik Gjestgiveri - http://www.bekkjarvikgjestgive.. 
Jølstringen café - https://www.facebook.com/405093970405/posts/10153230510195406/

Ålesund
Brattvåg Bowling, burgerrestaurant - http://brattvagbowling.no/

Orkanger 
Bårdshaug Vegkro - https://nb-no.facebook.com/bar...

Trondheim
Piccoli Fratelli - https://www.facebook.com/picco...
Indian Tandoori - https://nb-no.facebook.com/Ind...
Kompis - https://www.facebook.com/kompi...
Sot Bar & Burger - https://nb-no.facebook.com/sot...

Mo i Rana 
Osteria Kreo - https://www.facebook.com/OsteriaKreo/ 

Bodø 
Mon Ami Restauranter - https://www.facebook.com/monamibodo/ 

Svolvær
Ni Hao Restaurant - https://ni-hao.no/

Lødingen
Mama Rosa - https://mama-rosa.nu/

Harstad
Kokkens Mat - https://kokkensmat.no/ 
Osen Spiseri - https://www.osenspiseri.no/ 
Ming Restaurant - https://kinarestaurant.no/ 

Setermoen 
Jokern Pizzabar - https://www.jokern.no/

Bardufoss 
Jokern Pizzabar - https://www.jokern.no/

Tromsø
Mathallen - http://www.mathallentromso.no/ 
Tang’s restaurant - https://m.facebook.com/pages/Tangs-Restaurant-As/186774724669951 
Helmersen Delikatesser & vinbar - https://www.facebook.com/helme...

Hammerfest 
Sot Bar & Burger, Hammerfest - https://www.facebook.com/sothammerfest/ 


OPPDATERT: 29.3.20, kl 12:11
Vi har nå forsøkt å sortere litt mer logisk mtp. geografi. Takk til alle som bidrar :)





Om bloggen

Nortura er en av landets ledende matvarebedrifter og det største merkevarehuset innen kjøtt- og eggprodukter. Konsernet er privat eiet av norske bønder som også er leverandører og råvareprodusenter. Vi er Nortura PROFF, Norges ledende leverandør av kjøtt og egg til storkjøkkenmarkedet, og dette er vår blogg.

Sulten på mer PROFF?

Kategorier

Nyheter fra Nortura